Flat Earth Society(Düz Dünya Topluluğu)

Flat Earth Society

Flat Earth Society Yani Düz Dünya Topluluğu 1956 yılında Samuel Shelton Tarafından Kuruldu.
Bu Topluluğun Amacı Kurdukları Kendilerince Mantıklı Teoriler İle Dünyanın Düz Olduğunu Kanıtlamak.
Web Sitelerinde Belirttikleri Aktif Üyeleri; Başkan Rütbesinde Daniel Shelton, Başkan Yardımcısı Michael Wilmore ve Sekreter John Davis ‘dir.

Bu Topluluğun Sunduğu Kanıtlardan Bazıları:

Ufuk çizgisinin hep düz göründüğü ne kadar ilerlersek ilerleyelim ufuk çizgisi hep düz kaldığından Dünya’nın şeklinin düz olduğu,

Bilindiği üzere gemiler ufukta kaybolurken önce alt kısımları, sonra geri kalanları ve en sonda da tepe kısmı kaybolur. Yani bu durum Dünya’nın yüzeyinin düz olmadığının kanıtı gibi görünüyor ancak topluluk bu durumun nedeninin insan gözü olduğunu söylüyor. Eğer çok güçlü bir teleskopla gemiyi takip edersek asla gözden kaybolmayacağını iddia ediyorlar. Bu nedenle de Dünya‘nın yüzeyinin eğik olmadığını, eğik olsaydı bu çok güçlü teleskoplarla baktığımızda gözden kaybolması gerektiği’ni kanıt olarak sunuyorlar.

Yüzyıllar önce Dünya’nın düz olduğu bilinmiyorken yapılan köprülerin düz şekilde ayakta durduğunu kanıt gösterip gerçek dünya haritasının Birleşik Milletler logosundaki gibi olduğunu savunuyorlar.

Birlesmis milletler logosu
Düz bir disk halindeki Dünya’nın çevresinin buzullar ile çevrili olduğunu iddia ediyorlar. İddialarına göre bu buzullarda yüksekliği 1500-2000 metreyi bulan buz dağları bulunuyormuş. Bu buz dağlarının ardında sonsuzluğa uzanan buzullar varmış. Buzullara kanıt gösterilemiyor, çünkü yakınlarına giden herkes hemen vurularak öldürülüyormuş. Bunun Antartika Antlaşması‘ndaki gizli bir madde olduğunu söylüyorlar. Gizli bir ekibin kurulduğunu ve bu ekibin görevinin buzullara izinsiz yaklaşan sivil veya asker herkesi ağır silahlarla etkisiz hale getirdiğini söylüyorlar.

Antarktika Antlaşması ise aslında kıtanın hiçbir ülkeye ait olmadığını, askeri amaçlar ile kullanılamayacağını, bilimsel araştırmalara açık olduğunu belirtiyor. Bu topluluksa bu antlaşmanın, sırrı saklayabilmek için yapılmış olduğunu düşünüyor.
Bir diğer İddialarına göre Güneş, Dünya’nın üzerinde döndüğü için Dünya’daki buzulları eritmiş, yörüngesinin yarı çapı Dünya’nın yarı çapından küçük olduğu için de uç kısımlara etki edememiş ve oralar buzul kalarak Antarktika’yı oluşturmuş.Bu teorinin neden diğer gezegenlerin buzul halde olduğunu kanıtladığını da düşünüyorlar, Güneş sadece Dünya’nın üzerinde olduğu için onlara ısı ve ışık ulaştıramıyormuş. Ayrıca gece ve gündüzü de açıkladığını söylüyorlar.
Eğer Sizde İnternet Sitelerine Bir Göz Atmak İsterseniz https://www.theflatearthsociety.org adresinden sitelerine gidebilirsiniz.
Kaynak: https://www.theflatearthsociety.org, https://onedio.com

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.